NOVÁČIK NEPREKVAPIL! SKLAMALI STRELCI AJ OBRANCOVIA – PROSTE VŠETCI! IBA TRÉNER MIMO PODOZRENIA – ŽIADNY NEBOL! TMAVÁ ŠPORTOVÁ BUDÚCNOSŤ NÁŠHO VÝBERU! CHCE TO OBMENU KÁDRA! STARŠÍM A CELÉMU ZDRUŽENIU BY PROSPELO ICH UKONČENIE KARIÉRY! S CENOU FAIR PLAY SA DO HISTÓRIE NEVSTUPUJE! CHCEME FÉROVÚ ANALÝZU ŠPORTOVÉHO FIASKA!

Tomášov, 5.12.2015

 

Na šiestom ročníku NBT Lagúna Cupe 2015, čo je prestížny tomášovský futsalový turnaj, bolo pozvané i naše občianske združenie „Pre náš Tomášov“. Po úvodnej panike, ako postavíme tím a ktorí muži  budú ochotní si za nás drať tenisky a riskovať imidž, sme sa do toho dali. Diváci určite očakávali, že turnaj si našiel nového obetného baránka a známe Činčili môžu konečne objaviť seberovný výber. A veru výsledky v skupine tomu i nasvedčovali.

         Náš úvodný zápas proti ambicióznemu výberu NBT 20 sme prehrali 0-2, no mysleli sme si, že to iba preto, lebo proti nám stál najväčší favorit turnaja. Ale keď sme druhý zápas dostali nový výprask 1:5, zistili sme, že tých favoritov je tu nejako viac. Los Mustangos nám pripravil kolotoč bez nároku na honorár a po dvoch zápasoch nám bolo jasné, že boj o medaily sa týka iných družstiev. Aspoň sme konečne dokázali streliť nejaký gól. No a do posledného zápasu skupiny sme išli s jasným cieľom – konečne vyhrať! Ten cieľ bol síce jasne vyslovený, ale veľmi nejasne realizovateľný na palubovke. Juve s nami dokázalo „držať krok“, aby jednoznačne vyhralo 5:1! Tak skupinu máme za sebou, to sme si oddýchli.  Vraj to bola „skupina smrti“. Prežili sme, i keď odteraz na nás už v Tomášove budú pozerať inak, ako predtým.

         Popoludní sme nastupovali ako prví na zápas o umiestnenie. Ako prví preto, lebo sme hrali o predposledné miesto. A proti nám sa postavili odhodlané Činčili. Boli rozhodnuté nevyhrať! Ich pestovanie tradícií je príkladné. Každý rok obsadili poslednú priečku. I teraz nechceli dopadnúť inak. Vedeli, že posledný tím dostáva cenu útechy, ktorá im síce už v ten deň mala byť zbytočná, ale zase veď prídu nové rána a nové začiatky. Dnes už boli Činčili v koncoch. Zápas sme mali prekvapujúco plne v našej réžii. Ťažko sme si zvykali na novú úlohu – rolu favorita! Zrazu sme mali loptu akosi viac v našej moci a pritom nás nik nenapádal. Činčili boli blízko k svojmu cieľu. I napriek tomu nám predsa dali jeden gól, aby nás upozornili, že to neprehrávajú kvôli futbalovým kvalitám. Našťastie nám sa podarilo konečne objaviť v tíme strelcov a tak sme vyhrali historicky náš prvý zápas na tomto podujatí. Vzhľadom na celkový konečný výsledok tak snáď môžeme očakávať, že nás pozvú i o rok. Veď neškodné mužstvá sú obľúbené. V tom sme teda hneď za našim najvážnejším súperom – za Činčilami.

         Domov sme si predsa i my odniesli krásnu tortu za 7.miesto, no stačilo ju trochu pootočiť a celé to vyzeralo, že sme obsadili 1. pozíciu. K tej ale samozrejme blahoželáme SzVB Malinovo, ktoré vo finále vyhralo až v predĺžení 1:0 nad NBT 20. My sme si užili aspoň náš kúsok slávy, keď sme preberali Cenu fair play. Vraj sme vystupovali veľmi slušne. Hold, to tak býva, neškodné tímy sú naozaj obľúbené...... viac si pozrite v našom videu J

 

Naše výsledky:

Skupina:

Pre náš Tomášov – NBT 20                    0:2

Pre náš Tomášov – Los Mustangos        1:5, gól: Porubec

Pre náš Tomášov – Juve-Team               1:5, gól: Ballán

o 7. miesto:

Pre náš Tomášov – Činčili                       7:1, góly: Ballán 3, Schulz 2,  

                                                                                      Pauler 1, Livinský 1

 

Poradie turnaja:

 

1.    SzVB Malinovo

2.    NBT 20

3.    V-team

4.    Juve-team

5.    Los Mustangos

6.    NBT 30

7.    Pre náš Tomášov

8.    Činčili

 

Cena Fair Play              -      Pre náš Tomášov                  
Najlepší hráč turnaja      -      Hideghéty Róbert         V-Team 
Najlepší strelec turnaja   -     Synak Juraj  11 gólov   Szvb Malinovo

                                    -     Takács A       9 gólov   V-Team 
                                    -     Slovák  J       8 gólov   NBT 30

                                    -     Hideghéty R   8 gólov   V-Team

pozrite video....

https://youtu.be/snyXEtah-tQ

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť