Občianske združenie „Pre náš Tomášov“ uskutočnilo internú zbierku obnoseného šatstva a použitých hračiek pre chudobných ľudí z východného a stredného Slovenska...V období adventu vyhlasuje naše združenie celo-obecnú zbierku pre podobné rodiny. Ak máte veci, ktoré už nepotrebujete, prineste ich k nám a my ich odnesieme na naše náklady ľuďom, ktorí to vďačne využijú.

Zbierka sa bude konať v sobotu 5.12.2015 od 9:00 do 15:00 v Tomášove v telocvični ZŠ. OZ „Pre náš Tomášov“ si tam vytvorí ...zberný „point“, kde by ste veci mohli priniesť, aby ste ešte pred Vianocami mohli potešiť tých, ktorí to určite využijú. Ak sa chcete dohodnúť v inom termíne na odovzdaní vecí, kontaktujte členov nášho združenia.

Veci, ktoré pripadajú v úvahu: obnosené, resp. Vami nevyužívané šatstvo, obuv, školské potreby, hračky, náradie, nástroje, elektronika (staré televízory, pračky, chladničky, mobily, rádiá a iné), športové potreby, drobný nábytok a ďalšie (vieme nasmerovať na rodiny s vodičskými preukazmi na prepis i staré pojazdné auto, ktoré by ste inak dali zošrotovať).

Pre Váš pocit, že Vaše veci skutočne skončia u chudobných, vieme na želanie vykonať tieto úkony: - odfotiť predávanie konkrétnych vecí rodine, vyrobiť videonahrávku s Vašimi vecami, alebo dokonca Vás osobne zobrať na miesto odovzdávania, aby ste ich venovali sami. Vieme vykonať i doručenie vecí na Vami určenú lokalitu, prípadne priamo do konkrétnej rómskej osady.

link na video, kde chudobní ľudia ďakujú Tomášovu za dary...
https://youtu.be/Y82YHQ0Bg6c