NÁŠ VÝBER S HISTORICKÝM ÚSPECHOM NA NBT CUPE! MEDAILA BOLA BLÍZKO I ĎALEKO! PO PRVÝ RAZ SME HRALI SEMIFINÁLE!

 

NTB cup 2019, Tomášov, 7.12.2019

 

         Po náročných jednaniach s možnými posilami pre náš výber sa napokon predstavil na 9. ročníku obľúbeného futbalového turnaja NBT CUP aj náš tím, OZ Pre náš Tomášov. Síce iba s päticou, ale odhodlanou zabojovať o dobrý výsledok. Po dvoch siedmych miestach z rokov 2015 a 2016 sme však nepatrili medzi favoritov. Tím bol však vyskladaný zaujímavo. Vpredu mali operovať rýchli mladíci Beták s Michalkom, a odzadu pripadla organizácia hry a jej defenzíva na starších hráčov Mókus, Valacsay, Porubec. A skladačka naozaj výborne zapadla.         

       Prvý zápas sme zviedli s tímom Gapados. Na naše prekvapenie, väčšinu hry sme mali v rukách my. No ako prvý otvoril v polovici zápasu skóre súper. Prevaha našich sa ale prejavila, najprv Porubec po odrazenej lopte od zadného mantinelu vyrovnal a tri minúty pred koncom sa odvážne prebil stredom Roman Valacsay a strhol dôležité víťazstvo do našich rúk.

         Neskôr nás čakal veľký favorit skupiny, víťaz z roku 2011 a viacnásobný finalista, NBT „30“. A opäť sme mali viac z hry, a teda opäť prekvapenie. Gól však nik nedal a po dvoch zápasoch sme tak mali 4 body a nečakane nakročené do semifinále. Ešte sme však museli urobiť posledný krok. Po výhre Gapadosu nad NBT 30, sme nesmeli s Elbeou prehrať.

         I v tomto zápase sme boli aktívnejší, ale dokázali sme z toho vyťažiť iba jeden gól, no rozhodujúci. 8 minút pred koncom z diaľky vystrelil Porubec a lopta sa následne odrazila od chrbta brankára do siete. Neskôr sme už stav iba kontrolovali a doviedli zápas k víťazstvu. Pre náš tím historický prepis, po prvý raz sme sa prebili do semifinále! Ako víťazi skupiny!

         Avšak práve v čase nášho boja o finále musel jeden z kľúčových defenzívnych hráčov – Laco Mókus - dočasne odísť z turnaja a tak sme odohrali naše prvé semifinále iba vo štvorici – bez striedania! A nebol to vôbec zle odohraný zápas. Síce sme hrali bez útočnej aktivity, vsadili sme na možné rozhodnutie v rozstrele. 16 minút sme držali súpera na bezgólovom stave, ale jeho nápor nakoniec priniesol ovocie. Strela z ôsmych metrov prešla medzi nohami bránku strážiaceho Porubca a nám ostali už iba 4 minúty na obrat. Tak vysilený tím to ale nemohol uskutočniť. Prehra 0-1 nás poslala do boja o bronz.

         Našťastie k poslednému súboju sa už vrátil  Mókus, no predchádzajúcou turnajovou cestou vyčerpaný tím už nemohol mať veľké ambície. Navyše v druhom semifinále Gapados, ktorý sme v skupine zdolali, senzačne vyradil v predĺžení najväčšieho favorita turnaja SzVB Malinovo, dvojnásobného majstra a naposledy finalistu.  A tak práve tento skvelý tím nám teraz nečakane stál v ceste za medailou. A žiaľ pripravil nám i jedinú potupu na podujatí. Už v druhej minúte sme inkasovali úvodný gól a onedlho i ďalší. To ovplyvnilo celú našu taktiku. Hru sme otvorili a to akoby sme splnili mikulášske želanie súpera. Ten nič lepšie nepotreboval a neustále sa tak valil na našu stranu jeden útok za druhým. Konečný rezultát je krutý, ale i zaslúžený – 0:6! Do zápasu o bronz sme inkasovali jediný gól, rovnako tak málo to dokázal iba náš aktuálny súper. Ale v poslednom stretnutí sme utŕžili hanbu, pod ktorú sa podpísal záverečný kondičný rozvrat v našich radoch. I napriek tomu si musíme ceniť najlepší výsledok našej reprezentácie na tomto turnaji vôbec.

Pozn: OZ Pre náš Tomášov veľmi pekne ďakuje organizátorom za pozvanie na turnaj a za výbornú organizáciu tohto príjemného športového podujatia.

Naša zostava:Jozef Beták, Robo Michalka, Roman Valacsay, Laco Mókus, Mario Porubec

 

Naša bilancia:

Skupina A

Pre náš Tomášov – Gapados                2:1    góly: Valacsay, Porubec

Pre náš Tomášov – NBT „30“                0:0

Pre náš Tomášov – Elbea                      1:0    gól: Porubec

Semifinále

Pre náš Tomášov – Malinovo „C“          0:1

O bronz

Pre náš Tomášov – SzVB Malinovo      0:6

 

Naši strelci

 1. Porubec              2 g
 2. Valacsay             1 g

 

Konečné poradie

 1. Malinovo „C“              5 4 0 0 1      9:3             12
 2. Gapados                      5 2 1 0 2    7:5             8
 3. SzVB Malinovo            5 4 0 1 0    21:2           13
 4. Pre náš Tomášov       5 2 0 1 2    3:8             7
 5. NBT „30“                     4 1 0 2 1     6:4             5
 6. FC Lost                         4 1 0 0 3   4:16           3
 7. Elbea                            4 0 1 1 2   9:11            3
 8. Činčili                            4 0 0 1 3   8:18           1
 9.