Oznam pre tímy, ktoré sa zúčastnia 5. ročníka florbalového turnaja o Zlatú vranu v Tomášove.

 

    Turnaja sa zúčastňuje 11 tímov, takže z dôvodu racionalizácie priebehu sa zápasy skrátia z pôvodných 2x10 na 2x7 minút. Bude sa hrať v troch základných skupinách 4-4-3, každý s každým. Zo štvorčlenných skupín postúpia do štvrťfinále prvé tri tímy, z trojčlennej iba prvé dva. Tieto tímy potom budú pokračovať KO systémom až po finále. Od play-off prehra znamená koniec v turnaji. O poradí po vypadnutí bude rozhodovať koeficient podľa počtu získaných bodov a odohraných zápasov (nakoľko nie každý tím absolvuje rovnaký počet zápasov). Posledné tímy zo skupín ešte odohrajú Pohár útechy v trojici medzi sebou každý s každým. 
Celkovo je v programe takto 25 zápasov. Každý tím odohrá minimálne 3 stretnutia (tím, ktorý postúpi z trojčlennej skupiny do play-off a tam vypadne vo štvrťfinále), postupujúci do finále maximálne 6 (tím, ktorý postúpi do play-off zo štvorčlennej skupiny). Úvodný zápas sa začne o 8:30. Hrať sa bude 2x7 minút, posledné dve minúty druhého polčasu čistý čas. V zápasoch KO sa podľa plnenia harmonogramu môže uvažovať o predĺžení hracieho času. V týchto zápasoch, ak sa nerozhodne v riadnom hracom čase sa bude predlžovať 3 minúty čistý čas – pokiaľ nepadne zlatý gól. Ak sa nerozhodne ani počas týchto troch minút, budú nasledovať 3 nájazdy na každej strane a následne po jednom až do rozhodnutia. Víťaz celého turnaja preberie putovný pohár, ktorý mu však neostane, ako náhradu dostane repliku. 
Žreb turnaja sa vykoná v utorok počas detského turnaja. Preto poprosíme zástupcov jednotlivých tímov, ktorí majú záujem sa ho zúčastniť, aby prišli o 16:00 pred kultúrny dom v Tomášove. Nasadené tímy do skupín budú podľa vlaňajšieho ročníka. Podľa žrebu uverejníme podvečer 7.mája na stránku www.prenastomasov.sk, ako aj na našu facebookovú stránku rozpis skupinových zápasov. Podľa toho poprosíme, aby boli Vaše tímy pripravené na úvodné buly. Turnaj nebude mať z dôvodu veľkého počtu tímov a tým i väčšieho množstva zápasov žiadny slávnostný nástup, iba záverečné vyhodnotenie. Pravdepodobne sa z rovnakého dôvodu neuskutoční ani tradičná súťaž zručnosti. V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa presúva turnaj, alebo jeho časť do telocvične ZŠ. Inak sa hrá i v miernom daždi stále na vonkajšej ploche. 
Dôležitá rada: Exteriérový povrch má mriežky, ktoré pri páde môžu spôsobiť odreniny. Odporúčame kolenné chrániče a rukavice. 
Tešíme sa na výbornú atmosféru a skvelý turnaj. OZ, „Pre náš Tomášov“.

TÍMY 2019

1. PRE NÁŠ TOMÁŠOV 
2. KINGFISHERS Tomášov 
3. BFC Gabčíkovo 
4. ORIGINAL 6 Bratislava
5. Ženy HURICANS Bratislava 
6. OSADA Tomášov
7. RUMBA Dunajská Streda
8. ČIERNE TIGRE Tomášov
9. ŠK ALTIUS Bratislava 
10. MOSQUITOS Pezinok 
11. ICE TEAM Komárno

 

FOTO: Finalisti z roku 2018