V Tomášove sa v sobotu 25.11.2017 konal vydarený a príjemný florbalový turnaj, ktorý organizovali miestni „Vodníci“. Na podujatí sa tentoraz zúčastnil aj náš výber „Pre náš Tomášov“. Pred turnajom sme nemali veľké ciele, zostava bola iba s jedným hráčom na striedanie a navyše do bránky sme posunuli debutujúceho veterána, Oskara Habu. Jeho prvá skúsenosť ale s chytaním bola úspešná. Proti tímu God Feathers, čo bolo béčko organizujúceho The Kingfishers, pustil za chrbát iba jediný gól. Náš tím zvíťazil v „behavom“ zápase 5:1, tromi gólmi sa zaskvel Paťo Brieška, po jednom pridali Peťa Knezovičová a Mario Porubec.

PRE NÁŠ TOMÁŠOV – GODFEATHERS           5:1

Góly našich: Brieška 3, Knezovičová 1, Porubec 1

 

         Druhý zápas bol pre postup do semifinále kľúčový. Víťaz by ho mal istý. My sme v zápase najprv dvakrát videli, aby súper vždy dokázal vyrovnať. Naše góly dovtedy dávali Brieška a Porubec. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, Peťa Knezovičová poslala z ľavej strany príkladnú prihrávku na pravú pozíciu Patrika Briešku, ktorý mohol páliť okamžite, ale situáciu napokon vyriešil oveľa prekvapujúcejšie. Naznačil strelu, do ktorej sa mu hodil obranca súpera, toho obišiel a bezpečne skóroval. 19 sekúnd pred koncom tak strhol definitívne výhru do našich rúk. Postup do boja o medaily sme mali istý!

PRE NÁŠ TOMÁŠOV – PK SEVER                     3:2

Góly našich: Brieška 2, Porubec 1

 

         Žiaľ po druhom súboj nás opúšťal elitný obranca Laco Mókus, našťastie už sme mali k dispozícii útočníka Mareka Ballána a tak po presune Kaja Schulza do obrany, sme mohli myslieť i na víťazstvo v záverečnom skupinovom zápase. To sa zrodilo pomerne pohodlne, už po polčase proti Mierovu sme vyhrávali 4:0. Nakoniec jasný triumf 8:0 nám zabezpečil jednoznačné prvenstvo v skupine. Dva hetriky zaznamenali Peťa Knezovičová a Patrik Brieška, dva zásahy pridal Marek Ballán. Oskar Haba v bránke dosiahol životný „shutout“. Čakalo nás prvé semifinále.

PRE NÁŠ TOMÁŠOV – MIEROVO                   8:0

Góly našich: Knezovičová 3, Brieška 3, Ballán 2

 

         Súperom v boji o finále nám boli „šaťňuzdieľajúci“ súperi pod názvom ICE TEAM. Vedeli sme, že tentoraz to nebude už také jednoduché. Mladí a výborne spolupracujúci protivníci nás vyškolili a ich lekcia mala konečnú papierovú podobu 1:6. Náš jediný gól strelil Porubec, keď ho nádherne uvoľnil Brieška.

semifinále

PRE NÁŠ TOMÁŠOV – ICE TEAM                    1:6

Náš gól: Porubec

 

         Zápas o bronz nás dal dovedna s našim úvodným súperom na turnaji z našej skupiny – God Feathers. Cítili sme, že hladké víťazstvo 5:1 sa tentoraz opakovať nebude. Pekne naplnená hala videla jednu z najväčších drám turnaja. V našej zostave pribudla významná posila. Do bránky sa postavil Andrej Fulop. Náš protivník však napriek tomu začal výborne, v prvej minúte otvoril skóre. V polovici prvej časti bolo ešte horšie, prehrávali sme 0:2 a potrebovali sme okamžite reagovať. Našťastie riešenie našiel Kajo Schulz, ktorý z veľkého uhla dokázal z ľavej strany dostať loptičku pod hornú žŕdku. Naše šance na záchranu zápasu stúpli. Škoda, že sme nedokázali využiť presilovú hru v závere prvého dejstva, tú môžeme pokojne označiť za mimoriadne nevydarenú. Na ďalší gól sa tak čakalo ešte dlho. Až 3 minúty pred koncom sa k ľúbivej kombinácii dostala dvojica Brieška – Porubec a druhý menovaný jemným posunom dostal loptičku povedľa brankára k ľavej tyčke – 2:2! Vo fáze, kedy sme začali na súpera vyvíjať tlak v snahe rozhodnúť zápas pre seba, ale prišla významná komplikácia. Minútu 40 sekúnd pred záverom musel Oskar Haba na trestnú lavicu za hru na zemi a zrazu by nám bolo vhod zápas aspoň zremizovať. Statočná trojica našich hráčov dokázala odvrátiť najhoršie. Už sme neinkasovali, hoci v posledných sekundách nejaké loptičky lietali okolo našich tyčí. Zápas sa mal teda rozhodnúť v nájazdoch na brankárov. Žreb sme vyhrali a nechali súpera strieľa prvého. Po úvodnom nájazde sme sa dostali do výhody, súper nedal, my sme mali na ťahu najlepšieho strela Patrika Briešku. Volil prekvapujúcu strelu, ale loptička skončila na stehne brankára. Po prvej sérii stále status quo. Andrej Fulop si poradil aj s druhým nájazdom, pekne si útočníka navnadil na jeho pravú stranu a tam už nemal priestor na skórovanie. Na rad prišiel Mario Porubec. Rozbeh, avizovaný blafák na forhend, prehodenie loptičky na bekhend a skórovanie do prázdnej bránky. Šance na medailu výrazne stúpli. Ak súper v nasledujúcom nájazde zlyhá, máme ich na krku. Hala v tichu sleduje postupujúceho útočníka GodFeathers, po tretí raz sa dostáva na pravú ruku nášho brankára, čo vyzerá nádejne, lenže loptička predsa len preletela povedľa ramena gólmana, ale pristála na tyčke! Andrej mal tak pokrytý priestor, že inak asi už ísť nemohla. Sme bronzoví!

o 3. miesto

PRE NÁŠ TOMÁŠOV – GODFEATHERS           3:2 po nájazdoch

Naše góly: Porubec 2, Schulz 1

         Víťazom turnaja sa napokon stali hráči Original Six, ktorí zvládli finále proti Ice Team a vyhrali 6:3. V tíme majstrov sa tešil aj strieborný z olympiády v Rio de Janeiro, vodný slalomár Matej Beňuš. Prvé dva tímu skutočne boli o celý level vyššie, ako ostávajúce družstvá, takže ich postavenie je zaslúžené. Naši hráči tak dosiahli asi najviac, ako sa dalo.

        

PORADIE TURNAJA

 

1.    ORIGINAL 6

2.    ICE TEAM

3.    PRE NÁŠ TOMÁŠOV             53101        20:11         11

4.    GODFEATHERS

5.    THE KINGFISHERS

6.    PK SEVER

7.    EAGLES BRATISLAVA

8.    MIEROVO

 

Naši strelci:

1.    Patrik Brieška              8

2.    Mario Porubec            5

3.    Peťa Knezovičová        4

4.    Marek Ballán               2

5.    Kajo Schulz                  1

 

Zostava nášho tímu:Fulop (1 zápas), Haba (4x v bránke), Mókus (2 zápasy), Ballán (4 zápasy), Brieška, Knezovičová, Schulz, Porubec