NEČAKANÝ BRONZ Z TURNAJA VODNÍKOV! BLÍZKO DNA I VRCHOLU! O NAŠICH MEDAILÁCH ROZHODLI NÁJAZDY!

Florbalový turnaj Kingfishers Cup, 2.11.2019

V úvodnú novembrovú sobotu sa reprezentácia nášho občianskeho združenia zúčastnila florbalového turnaja Kingfishers cup 2019. Vlani náš výber obsadil posledné 6. miesto a tak v tejto edícii určite chcel skončiť lepšie. Ale prvý zápas proti rovnakému súperovi, ako v predchádzajúcom roku, sa skončil ešte horšie. Zatiaľ čo vlani sme s Kingfishers remizovali 1-1, tentoraz sme začali prehrou 2-3, hoci ešte dve minúty pred koncom sme vyhrávali 2-1.

Neskôr v našej skupine Ice team Komárno zdolal organizátorov tiež 3-2 a tak sme nastupovali na náš druhý zápas s rešpektom. Prehra 2-4 potvrdzovala rozdiel v kvalite, ale dostala nás do ťažkej situácie. V ostávajúcich dvoch zápasoch v skupine, už musíme začať bodovať. Kľúčový zápas nás práve čakal. Odveta s Kingfishers! Ak nevyhráme, na turnaji pôjdeme do boja o 5. miesto. Tentoraz sa ale zápas začal pre nás ako v nádhernom sne. Na všetko, na čo sme siahli, skončilo v sieti. V závere prvého polčasu sme viedli 5-0! Práve vtedy sme ale inkasovali prvý gól. A po prestávke hneď ďalší, trochu sa medzi naše rady vkradla nervozita. Našťastie onedlho zvyšujeme na rozdiel štyroch gólov, ale odpoveď súpera je rýchla, dokonca dvojnásobná. Vedenie o dva góly bolo nutné udržať, aby sme mali proti „vodníkom“ lepšie vzájomné zápasy. Úľava prišla 30 sekúnd pred záverom, kedy sme odskočili na 7-4, ale protivník predsa ešte stihol 3 sekundy pred koncom skorigovať na konečných 7-5 z nášho pohľadu. Zrazu sme sa dostali do veľkej výhody. Následne Kingfishers prehrávajú s Ice Teamom 2-6 a už sa nám chcelo radovať z istého postupu. Lenže ešte sme museli predsa zabojovať, keďže o postupe malo napokon rozhodovať skóre. Proti favoritovi skupiny sme si mohli dovoliť prehrať maximálne o 5 gólov. Prvý polčas sme zahrali parádne, až naše podivné striedanie v posledných sekundách u nás vyvolalo zmätok a skončilo sa to gólom. To ešte nič neznamenalo, stále sme mali dobre rozbehnutý vývoj. Po obrátke ale skoro padol gól na 0-2, no onedlho sme dokázali odpovedať. Asi 5 minút pred koncom sme ale dostali dva góly prakticky v jedinej sekunde. Najprv taký normálny na 1-3, ale hneď po buly, ktoré sme vyhrali, náš najstarší a teda najskúsenejší hráč nepostrehol, že ako loptička smerovala k našej bránke, tak už má za chrbtom súpera, ktorý pohodlne iba posunul loptičku do našej siete. Stav 1-4 už zapáchal komplikáciou. A keď tri minúty pred koncom dal súper na 1-5, tak hráči Kingfishers sa všetci objavili na balkóne. Ich šanca na postup namiesto nás sa stala zrazu veľmi reálna. A o ďalšiu minútu už bolo dokonca naše vzájomné skóre na diaľku vyrovnané. Prehrávali sme 1-6 a oba tímy sme mali gólový pomer 12-18! Ak dostaneme ešte jeden gól, semifinále je stratené. Ale obrovská bojovnosť napokon slávila úspech. A teraz sa ukázala dôležitosť výhry nad Kingfishers v druhom zápase o dva góly. Do semifinále nás posunuli lepšie vzájomné zápasy. O jediný gól!

V semifinále sme nastúpili proti ŠK Altius. Súper pohyblivý, no napriek tomu naša taktika hry odzadu bola chvíľu účelnejšia. V polovici druhého polčasu sme dokonca vyhrávali 3-1 a mali nakročené do finále! Vtedy sme ešte spálili dve tutové možnosti, a tak sa súper dokázal vrátiť do zápasu. Dve minúty pred koncom už vyrovnal na 3-3. Ale zaslúžene. Dramatické záverečné chvíle súboja boli strhujúce. Na oboch stranách šance, ale stále viac sa zdalo, že sa rozhodne až v nájazdoch. No 33 sekúnd pred koncom jeden z hráčov Altiusu z obrátky vystrelil a trafil parádne do vinkla. Naša power-play už v závere nič na výsledku nezmenila. Čakal nás už iba súboj o bronz.

Ten sme proti Mosquitos Pezinok rozbehli zle. Už akoby bez motivácie sme veľmi skoro inkasovali a v poslednej sekunde prvého polčasu aj po druhý raz. Vôbec na tomto turnaji nám záverečné momenty polčasov, či zápas nevychádzali a neustále sme dostávali dôležité góly. Našťastie na tento stav sme ale ešte dokázali reagovať. Hneď po oddychu sme znížili a onedlho pridali i vyrovnávajúci gól. Našich 6 hráčov bolo po poslednom hvizde nakoniec i spokojných, síl proti presilám iných mužstiev už veľa neostávalo. Nech sa teda rozhodne v nájazdoch. Hneď prvý šikovne premenil Norbert Horváth, súper nedal. V druhom pokuse sme neuspeli my a ani protivník. V treťom kole si Vlado Jelínek položil gólmana súpera a rozhodol o našom bronze. Tak nečakanom!

Víťazom turnaja sa stal náš premožiteľ zo semifinále, ŠK Altius, ktorý taktiež na nájazdy vyhral nad Ice Team Komárno.

A na záver ešte jedno poďakovanie chlapcom z Kingfishers, ktorí náš opäť dokázali spojiť v jednom dni na jedno miesto, aby sme prežili spoločne deň, na ktorý budeme všetci radi spomínať. Ďakujeme!